Felnőtt tartalom!

Elmúltam 18 éves, belépek Még nem vagyok 18 éves
Ha felnőtt vagy, és szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot.

A belépéssel elfogadod a felnőtt tartalmakat közvetítő blogok megtekintési szabályait is.

Intimszféra

Ahol (ön)magad lehetsz.

Segítség, nem áll fel! - a merevedési zavarról (2. rész)

2018. március 04. 11:53 - Intimszféra

A merevedési zavar minden 10. férfit érintő szexuális probléma. A témáról szóló bejegyzés első részében tisztáztam, hogy pontosan milyen esetben beszélhetünk merevedési (vagy erekciós) zavarról, és mikor nem kell aggódnunk. Emellett áttekintettem a merevedési zavar háttéreben leggyakrabban meghúzódó testi  és lelki okokat. A második részben a lehetséges kezelési módokról lesz szó.

1. Párterápia, szexuálterápia

Amennyiben a zavar hátterében feltételezhetően főként pszichés és/vagy párkapcsolati okok állnak, akkor mindenképpen javasolt a szexológiai konzultáció és/vagy a párterápia. Ezek az ülések nagyon hasznosak lehetnek a pár közötti intimitás/szexualitás javításában, ami a merevedési zavar hatására sérülhetett. A partner bevonása azért is lehet fontos, mert gyakran a partner - akaratán és tudtán kívül - nyomást helyez a férfira, súlyosbítva ezzel a problémát. A megfelelő információk azonban segítenek pontosabb képet kapni a zavar pszichés vagy testi hátteréről, ezáltal segítve a megértő, empatikusabb hozzáállás kialakulását. Emellett a zavarban szenvedő férfinak is sokat jelenthet megtapasztalni partnere együttműködő, szeretetteljes hozzáállását. Önmagában az a tény, ha ketten, együtt küzdenek meg egy problémával, erőt adhat a továbbiakhoz és jó hatással lehet a párkapcsolatra.

erectile-dysfunction.jpg

2. Gyógyszeres kezelések 

Jelenleg négy hivatalosan is bevizsgált és engedélyezett, szájon át szedhető gyógyszer áll rendelkezésre a merevedési zavar kezelésére. Ezeket általában az aktus előtt 20-30 perccel kell bevenni, de a hatóidejük változó. Mind a négy gyógyszer hatékony, és csak szexuális ingerlést követően okoz erekciót.  

Nagyon jó hatékonysággal alkalmazhatók a különféle injekciós kezelések is. A páciens (esetleg partnere) - az orvos általi tréninget követően - a pénisz tövébe bead egy injekciót. Az injekció beadását követően 15 perc múlva várható az erekció. Injekciók közül többféle termék is elérhető, a beadás elsajátítása pedig nem bonyolult.

Egy tűmentes, ám igen hatékony beavatkozás az ún. transzuretrális terápia. Ebben az esetben egy speciális, egyszer használatos applikátor segítségével kis mennyiségű gyógyszert juttatunk a húgycsőbe. A gyógyszer a húgycső falán keresztül szívódik fel és 5-10 percen belül erekciót okoz. 

Előfordul - bár nem túl gyakori -  hogy valamilyen hormonális kezelésre van szükség a merevedési zavar kezelésében. A leggyakrabban a férfi nemi hormon, a tesztoszteron alacsony szintje okozhat problémát. A jó hír, hogy ez a hormon pótolható hormonkészítményekkel. 

Amennyiben bármelyik típusú gyógyszeres kezelésben gondolkodunk, akkor azt kizárólag urológus/andrológus szakorvossal konzultálva, kivizsgálást követően írassuk fel, illetve az orvos felügyelete mellett alkalmazzuk! A különféle internetről rendelt, sokat ígérő csodaszerek forrása bizonytalan, nem ellenőrizhető. Szerencsésebb esetben ezek a szerek nélkülöznek mindenféle hatást, azonban kevésbé szerencsés esetben akár még egészgéskárosító hatásuk is lehet. Tehát csak óvatosan! 

pill-3184911_1920.jpg

3. Mechanikus eljárások

Többféle, a vákuum elvén alapuló eszköz létezik, amely segíthet a kellő merevedés elérésében. Ezek az ún. péniszpumpák. Ezen eszközök többsége úgy épül fel, hogy a pumpához egy műanyag cilinder és egy vagy több gyűrű csatlakozik. Ebbe a cilinderbe kell helyezni a péniszt, ahol a pumpa bekapcsolásával a cilinderből távozik a levegő, ezáltal vákuumhatás lép fel, melynek hahtására vér áramlik a péniszbe, létrehozva ezáltal a merevedést. Ha megvan a megfelelő mértékű erekció, akkor fenntartásához egy gumiszalagot kell kötni a pénisz tövére. Ekkor a cilinderben megszűnik a vákuum és a cilinder eltávolítható. A pumpa általában manuálisan vagy akkumulátorral működtethető.

4. Sebészeti beavatkozások

A merevedési zavar kezelésére szolgálhatnak az ún. péniszprotézisek, amelyeket sebészeti úton lehet beépíteni a hímvesszőbe.

Két típusuk létezik, az egyik - egy olcsóbb eljárás során - félmerev rögzítő elemeket építenek be a péniszbe, amelyek segítségével egy folyamatos, nagyjábóli merevedés érhető el. Ugyanakkor a pénisz visszahajlítható, amikor éppen nincs szexuális aktivitás. A másik típusú szerkezet már összetettebb. Ebben az esetben egy hidraulikus eszköz kerül beépítésre a péniszbe, amely egy - a herezacskóba ültetett - pumpa működtetésével hozza létre a merevedést.

korai.jpeg

Mivel a péniszprotézisek beültetése az erektilis szövetek sérülését okozza, az orvosok ezt a megoldást csak akkor javasolják, ha egyéb kezelések nem hoztak eredményt.

Sebészeti beavatkozás lehet szükséges abban a néhány esetben is, ha a pénisz vérellátásának nem megfelelő működése okozza a merevedési zavart.

Amint az előző részben is írtam, az Európai Szexuális Medicina Társaság szerint a legtöbb férfi esetében vegyesen vannak jelen szervi és pszichés okok, így érdemes lehet az orvosi és a pszichológusi segítséget párhuzamosan igénybe venni, amennyiben van rá lehetőségünk.

 

Forrás: Az Európai Szexuális Medicina Társaság honlapja

 

 

 

komment

A bejegyzés trackback címe:

https://intimszfera.blog.hu/api/trackback/id/tr4113558921

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása